REZAČKY NEW HOLLAND FR 480 – 920

Nová generácia rezačiek FR je odpoveďou na budúce požiadavky zákazníkov súvisiacich s ich profesionálnym využitím. V ponukej je 5 modelov s novým označením FR480, FR550, FR650, FR780 a FR920, pričom označenie zodpovedá maximálnemu výkonu motora. Všetky modely rezačiek FR využívajú patentovaný pohon podávacích valcov HydroLoc s možnosťou rýchleho a plynulého nastavovania dĺžky rezanky. Automatické brúsenie nožov a patentovaný systém nastavenia protiostria do optimálnej vzdialenosti od nožov rezacieho bubna je u týchto rezačiek samozrejmosťou.

REZAČKY NEW HOLLAND FR 480 – 920

 

476 – 911 koní
Rezačky sú k dispozícii v 5-tich modeloch s nepreberným množstvom zberacích ústrojenstiev. Od klasických pick-upov na senáž po lišty pre priamy zber GPS plodín cez kukuričné ​​adaptéry, až po zber rýchlo rastúcich drevín.

 

New Holland je dlhoročným výrobcom zberových rezačiek a sleduje najmodernejšie trendy v oblasti výroby senáží a siláží ako pre živočíšnu výrobu tak pre energetické využitie. Dôkazom je široká ponuka rôznych typov bubnov a mačkacích valcov (crop procesorov). Aj v zberových rezačkách je New Holland jedničkou v automatizácii funkcií stroja. Systém IntelliFill automatizuje plnenie návesu, automaticky vieme nastavovať dĺžku rezanky podľa vlhkosti plodiny, automaticky dávkovať konzervant aj automaticky riadiť pojazdovú rýchlosť v závislosti na množstve hmoty.

 

Nová generácia rezačiek FR je odpoveďou na budúce požiadavky zákazníkov súvisiacich s ich profesionálnym využitím. V ponukej je 5 modelov s novým označením FR480, FR550, FR650, FR780 a FR920, pričom označenie zodpovedá maximálnemu výkonu motora. Všetky modely rezačiek FR využívajú patentovaný pohon podávacích valcov HydroLoc s možnosťou rýchleho a plynulého nastavovania dĺžky rezanky. Automatické brúsenie nožov a patentovaný systém nastavenia protiostria do optimálnej vzdialenosti od nožov rezacieho bubna je u týchto rezačiek samozrejmosťou.

“NOVINKOU”  je nový prémiový model FR920 s maximálnym výkonom motora 911 ks. Pre tento model bolo zväčšené vkladacie ústrojensto, zosilnená prevodovka a zosilnený bol aj systém 4WD pohonu.

Zmena zberanej plodiny a podmienok zberu vyžadujú okamžitú a rýchlu zmenu v nastavení stroja. Nastavenie dĺžky rezanky je vďaka hydrostatickému pohonu HydroLoc podávacích valcov a zberacieho adaptéru jednoduché prostredníctvom monitora IntelliView IV aj počas práce stroja. Systém HydroLoc synchronizuje rýchlosť podávacích valcov so zberacím adaptérom a tým dochádza k rovnomernému prísunu hmoty na protiostrie. Pre špeciálne podmienky je možnosť nezávislého nastavenia podávacích valcov a zberacieho adaptéru. Pre potreby Bioplynových staníc je k dispozícii systém ActiveLoc, ktorý automaticky prispôsobuje dĺžku rezanky aktuálnej vlhkosti.

Automatické brúsenie a nastavovanie protiostria Adjust-O-Matic redukuje stratové časy tým, že nože rezacieho bubna môžu byť častejšie prebrusované a spoločne s nastavením optimálnej medzery protiostria je pre celú dobu pracovnej smeny zabezpečený maximálny výkon. Ako príplatková výbava je možnosť brúsenia nožov pri spätných otáčkach rezacieho bubna.

Rezací bubon má usporiadanie nožov v dvoch radoch v tvare písmena ,,V“. Dĺžka rezanky je nastaviteľná od 2 do 44 mm a k dispozícii sú rôzne varianty rezacích bubnov s nožmi 2×8, 2×12, 2×16 alebo “novinka” 2×20. Bubon s počtom nožov 2×20 je určemý pre hmotu do bioplynových staníc a pre tento typ je nastavitelná dĺžka rezanky od 2 do 13 mm. Pohon bubna je zabezpečený prostredníctvom uhlovej prevodovky namontovanej priamo na motore cez suchú lamelovú spojku 7HB resp. 9HB klinovým remeňom. Pri šírke bubna 884 mm, priemere bubna 710 mm a otáčkach 1132 za minútu, bubon s nožmi 2×12 vykoná za 1 minútu 13600 rezov.

V spodnom podávacom valci je umiestnený patentovaný detektor kovov Metalert III, ktorý bezpečne detekuje kovový predmet a zastaví HydroLoc pohon podávacích valcov oveľa skôr, ako je to u elektromechanických systémov. Miesto kontaktu kovu s vkladacím valcom je presne zobrazené na monitore IntelliView IV. Súčasne sú tu umiestnené zvukové senzory na prítomnosť kameňov v zberanej hmote.

Valce Crop procesora sú s priemerom 250 mm a pomocou patentovaného systému Variflow je ich možné vysunúť, zasunúť alebo demontovať. Tento systém zabezpečuje, že pri vysúvaní valcov zo záberu súčasne dochádza k spusteniu metača do spodnej polohy, čím sa zníži vzdialenosť bubna a metača o 60 %, a tým sa odstráni riziko upchatia pri senážovaní. Celá prestavba rezačky zo ,,senáže na kukuricu“ je hotová za 2 minúty bez použitia náradia. Pre rok 2018 budú ku dispozícii 3 druhy crop procesora: klasický, DuraCracker a DuraShredder.

Systém PowerCruise (tempomat) neustále nastavuje rýchlost pojazdu pre rovnomerný prúd materiálu pre dosiahnutie nejvyššieho možného výkonu v závislosti od zaťaženia motora a otáčok bubna. Tento systém zabezpečuje prácu v ideálnych otáčkach motora s precíznou dĺžkou rezanky a úspory paliva. Po dosiahnutí maximálnej prepravnej rýchlosti 40 km/h sa tiež aktivuje systém PowerCruise, ktorý zredukuje otáčky motora na 1700 a súčasne zvýši výtlak hydrogenerátora pojazdu, čím znížuje spotrebu paliva o 20 %.

Motory rezačiek FR sú vybavené medzichladičom nasávaného vzduchu s výkonom od 476 až po 911 koní. Motory prvých troch modelov spĺňajú emisnú normu Tier 4B. Pre splnenie požiadaviek tejto emisnej normy je použitý len systém selektívnej katalityckej redukcie HI-eSCR only, kde vplyvom vstreknutia látky AdBlue do výfukového potrubia sa oxidy dusíka NOx zmenia na plynný dusík a vodu. Motory tak už pre plnenie emisných noriem nie sú “pridusené”, ale môžu pracovať bez obmedzení, nakoľko k zníženiu škodlivých emisií dochádza až vo výfuku, čo sa prejavý v lepších reakciách na meniace zaťaženie pri práci. Dávkovanie AdBlue je automatické podľa zloženia výfukových plynov. Motory posledných dvoch modelov sppĺňajú emisnú normu Tier V. Modely FR480 a FR550 sú vybavené motormi Iveco Cursor 13. Modely FR650 a FR780 dostali nový oceňovaný motor Iveco Cursor 16, ktorý dodáva maximálny výkon pri nízkej spotrebe paliva, je vyladený do všetkých podmienok, takže sa rezačka “neupchá” ani v prípade rýchlych zmien objemu hmoty. Prémiový model FR920 je vybavený novým motorom Iveco FPT V20.

Novotvarovaná klimatizovaná kabína poskytuje celkovú 360° viditelnosť. Ovládanie stroja je umiestnené na pravostrannej konzole, kde je umiestnená aj multifunkčná páka pre ovládanie pojazdu a ďalších funkcií stroja. Širokouhlý farebný dotykový monitor IntelliView IV zaručuje vynikajúcu kontrolu nad strojom. Pomocou úvraťovej automatiky je možné ovládať nastavenie synchronizácie otáčok prihŕňača s pojazdom, synchronizáciu otáčok vkladacej závitovky a vkladacích valcov s pojazdom, aktiváciu automatického režimu kopírovania adaptéru a nastavené hodnoty ovládania komínu, ktoré umiestnia komín v rovnakom uhle pri práci napravo a naľavo od prívesu, čím sa zvyšuje komfort práce obsluhy.

Systém IntelliFill, ktorý je schopný automaticky ovládať komín rezačky a jeho koncovku čím dochádza k automatickému a optimálnemu naplneniu návesu. Základným prvkom tohoto systému je 3-D scanner umiestnený pod komínom, ktorý sleduje trajektóriu toku vyfukovanej hmoty a obrysy návesu, systém tieto údaje vyhodnocuje a automaticky ovláda pohyb komína a jeho koncovky. Obsluha rezačky sa nemusí koncentrovať na ovládanie komína – napĺňaniu návesu ale môže sa plne koncentrovať na ostatné funkcie rezačky. Tento systém nevyžaduje žiadnu kalibráciu pri zmene rozmerov návesu /pri pristavení návesu si ich zosníma/, pracuje vo dne aj v noci do vzdialenosti 20 metrov, pričom náves sa môže pohybovať vedľa rezačky aj za rezačkou.

Nádrž na prídavné konzervačné látky je umiestnená v priestore rámu rezačky, takže nie sú potrebné ďalšie “dorábané” držiaky na umiestenie nádrže. Dávkovanie konzervačných látok je nastaviteľné priamo z monitoru rezačky.

Pre potreby precízneho poľnohospodárstva je možné rezačky FR vybaviť meračom vlhkosti, meračom výnosov so záznamom údajov pre mapovanie výnosov. Novinkoupre rok 2017 je systém NIR On Board, ktorý poskytuje užívateľovi komplexný prehľad o rezanej hmote nakoľko súčasne sleduje všetky hlavné parametre plodín (sušina, proteín, surový tuk, škrob, vláknina) s presnosťou +/- 2%. Dodávateľom tohoto systému je firma Dinamica Generale (DG), ktorá je svetovým špecialistom na takéto druhy merania viac než 25 rokov. Práca so systémom NIR je pomerne jednoduchá, vyžaduje len 1x ročne aktualizáciu, ktorá sa vykonáva len programovo a svoje uplatnenie nájde v podnikoch so živočíšnou výrobou ako aj pri bioplynových staniciach.

Pre maximálne využitie rezačky FR je k dispozícii široká ponuka zberacích adaptérov v troch pracovních záberoch (3,00 m, 3,80 m a 5,20 m). Pohon zberača senážneho adaptéru je prostredníctvom hydromotoru, ktorý umožňuje obsluhe rezačky využívať automatickú synchronizáciu otáčok s pojazdovou rýchlosťou. Pre zber kukurice na siláž sú k dispozícii 6, 8, 10 a 12 riadkové sklopné adaptéry Kemper. Rezačka FR môže byť vybavená aj kombajnovým žacím ústrojenstvom New Holland pre priamy zber, kukuričným adaptérom New Holland a aj diskovou žacou lištou pre priamy zber so záberom 6 metrov. Novinkou je adaptér na ,,zber“ rýchlorastúcich drevín s priemerom do 20 cm a dĺžkou max. 2,5 metra určených na štiepkovanie – biomasu, čím sa zvýši možnosť využitia rezačky.

 

Zaujala Vás táto ponuka? Kontaktujte nás cez formulár.

  Odoslaním vyplneného formulára súhlasíte so spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených vo formulári v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 zo dňa 27. apríla 2016 pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov, ďalej len „GDPR“ – z anglického General Data Protection Regulation), a tiež v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Súhlas dávate spoločnosti ANJA AGROTECHNIK, S.R.O., Hlavná Paderovce 103/101, 919 30 Jaslovské Bohunice pre účely vybavenia požiadavky zaslanej vo formulári. Súhlas je daný na dobu neurčitú a je možné ho kedykoľvek písomne odvolať zaslaním žiadosti na e-mailovú adresu info@anjaagrotechnik.sk.

  OBCHODNÝ ZÁSTUPCA

  Čo bude náplň práce?

  • Zodpovednosť za predaj poľnohospodárkych techniky na slovenskom trhu.
  • Vyhľadávanie obchodných príležitostí a spracovanie ponúk
  • Spolupráca a pomoc pri marketingových aktivitách ako výstavy a prezentácie
  • Priamy kontakt so zákazníkom – predanie a uvedenie techniky do provozu, poradenstvo
  • Aktívny rozvoj obchodných aktivít a obchodných sieti
  • Sledovanie vývoja, trendov, noviniek, konkurencie

  Načo sa môžete tešiť?

  • Príjemné prostredie v areáli firmy
  • Kuchyňka vybavená kávovarom s čerstvo namletou kávou, chladničkou
  • Podpora marketingového tímu
  • Firemné vozidlo a mobil
  • Provízny systém odmeňovania

  Čo očakávame?

  • Aktívnosť, sebestačnosť a zodpovednosť
  • Vzdelanie v obore poľnohospodárstva 
   Stredoškolské s maturitou
   nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
   vysokoškolské I. stupňa
  • Anglicky a nemecký jazyk (A2 - začiatočník)
  • Znalosti z poľnohospodárstva a techniky
  • Ovládanie Microsoft Office
  • Vodičký preukaz typu B
  • Prax v obore výhodou

  A to hlavné?

  • Miesto výkonu práce
   Jaslovské Bohunice-Paderovce
  • Pracovný pomer
   Plný úväzok
  • Mzdové podmienky (brutto)
   Od 1 200 EUR/mesiac + výkonostné odmeny

   Pripojte životopis*

   Odoslaním vyplneného formulára súhlasíte so spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených vo formulári v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 zo dňa 27. apríla 2016 pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov, ďalej len „GDPR“ – z anglického General Data Protection Regulation), a tiež v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Súhlas dávate spoločnosti ANJA AGROTECHNIK, S.R.O., Hlavná Paderovce 103/101, 919 30 Jaslovské Bohunice pre účely vybavenia požiadavky zaslanej vo formulári. Súhlas je daný na dobu neurčitú a je možné ho kedykoľvek písomne odvolať zaslaním žiadosti na e-mailovú adresu info@anjaagrotechnik.sk.

   SERVISNÝ TECHNIK

   Čo bude náplň práce?

   • Servis a opravy poľnohospodárskych strojov
   • Diagnostika a opravy elektronických závad a navigácii
   • Záručný a pozáručný servis aj formou výjazdov k zákazníkovi
   • Predpredajná príprava strojov

   Na čo sa môžete tešiť?

   • Príjemné prostredie v areáli firmy
   • Špičkovo vybavá dielňa so skladom náhradných dielov
   • Kuchyňka vybavená kávovarom s čerstvo namletou kávou, chladničkou
   • Šatne a sprchy
   • Firemné vozidlo na výjazdy
   • Provízny systém odmeňovania

   Čo očakávame?

   • Aktívnosť, sebestačnosť a zodpovednosť
   • Vzdelanie v obore mechanik
   • Vodičský preukaz typu B
   • Vhodná aj pre absolventov, prax výhodou

   A to hlavné?

   • Miesto výkonu práce
    Jaslovské Bohunice-Paderovce
   • Pracovný pomer
    Plný úväzok
   • Mzdové podmienky (brutto)
    Od 1 200 EUR/mesiac + výkonostné odmeny

   Je to tá pravá práca pre Vás?
   Kontaktujte nás!

    Pripojte životopis*

    Odoslaním vyplneného formulára súhlasíte so spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených vo formulári v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 zo dňa 27. apríla 2016 pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov, ďalej len „GDPR“ – z anglického General Data Protection Regulation), a tiež v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Súhlas dávate spoločnosti ANJA AGROTECHNIK, S.R.O., Hlavná Paderovce 103/101, 919 30 Jaslovské Bohunice pre účely vybavenia požiadavky zaslanej vo formulári. Súhlas je daný na dobu neurčitú a je možné ho kedykoľvek písomne odvolať zaslaním žiadosti na e-mailovú adresu info@anjaagrotechnik.sk.

    REFERENT SKLADU

    Čo bude náplň práce?

    • Predaj náhradných dielov pre poľnohospodárske stroje
    • Objednávanie, príjem, výdaj tovaru (fyzicky, účtovný)

    Načo sa môžete tešiť?

    • Príjemné prostredie v areáli firmy
    • Kuchyňka vybavená kávovarom s čerstvo namletou kávou, chladničkou
    • Šatne a sprchy
    • Firemné auto
    • Provízny systém odmeňovania

    Čo očakávame?

    • Aktívnosť, sebestačnosť a zodpovednosť
    • Komunikatívnosť
    • Vzdelanie v obore poľnohospodárstva 
     Stredoškolské s maturitou
     nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
    • Anglicky a nemecký jazyk (A2 - začiatočník)
    • Znalosti skladového hospodárstva
    • Ovládanie Microsoft Office
    • Vodičký preukaz typu B
    • 2 ročná prax v obore

    A to hlavné?

    • Miesto výkonu práce
     Jaslovské Bohunice-Paderovce
    • Pracovný pomer
     Plný úväzok
    • Mzdové podmienky (brutto)
     Od 1 200 EUR/mesiac + výkonostné odmeny

    Je to tá pravá práca pre Vás?
    Kontaktujte nás!

     Pripojte životopis*

     Odoslaním vyplneného formulára súhlasíte so spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených vo formulári v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 zo dňa 27. apríla 2016 pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov, ďalej len „GDPR“ – z anglického General Data Protection Regulation), a tiež v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Súhlas dávate spoločnosti ANJA AGROTECHNIK, S.R.O., Hlavná Paderovce 103/101, 919 30 Jaslovské Bohunice pre účely vybavenia požiadavky zaslanej vo formulári. Súhlas je daný na dobu neurčitú a je možné ho kedykoľvek písomne odvolať zaslaním žiadosti na e-mailovú adresu info@anjaagrotechnik.sk.