Výstava SIMA 2019 – Paríž

232 000 návštevníkov z 135 krajín – 5 kontinentov, 1770 vystavujúcich firiem z 42 krajín, 15 výstavných odvetví, to bola tohtoročná medzinárodná poľnohospodárska výstava SIMA vo Francúzsku. Od 24. do 28. februára sa v Parížskom Nord Villepinte konal už 79.ročník tejto celosvetovej výstavy. A my sme boli pri tom.

New Holland

Expozícia firmy NEW HOLLAND sa niesla v duchu osláv 100 rokov výroby ich prvého traktora Fiat. Aj na túto výstavu priviezli ich koncept FIAT CENTENARIO, ktorý spája modernú technológiu s dizajnom pôvodnej modelovej rady 90 traktorov Fiat a tiež zástupcu limitovanej série traktorov v červenej farbe – Fiat Centenario Limited.

Fiat Centenario

Nosnými strojmi na výstave boli samozrejme traktory. New Holland mal však vystavené kompletné svoje portfólio strojov.

Takže v ich expozícii okrem traktorov rôznych výkonových tried, boli vystavené aj teleskopické nakladače, kombajny a rezačky a lisy.

Stroje značky New Holland, získali na tejto výstave ocenenia „Stroj roka“ za ich nový systém „IntelliSence“ a „T5 AutoCommand„. Systém „IntelliSence“ u kombajnov radu CR zvyšuje dennú výkonnosť, znižuje straty a zlepšuje kvalitu zberaného zrna. Je to súbor proaktívneho nastavovania automatických systémov kombajnu. U traktora „T5 AutoCommand“ kde porotcovia ocenili najmä vysoký komfort a najlepší priestor v kabíne obsluhy doplnenú o skvelú prevodovku vhodnú najmä pre prácu s nakladačom a pre poľné práce. Ocenenou novinkou firmy bol aj systém „New DFR Reverser„, systém výrazne skracujúci čas potrebný na vyčistenie ucpaného mlátiaceho ústrojenstva kombajnov.

Firma LEMKEN si na tohtoročnej SIME v Paríži nenechala ujsť príležitosť predstaviť novinky vo svojom výrobnom programe a to nový pluh Diamant 16 a disky Rubin 10 – o týchto novinkách sme Vás už na našich stránkach informovali. Dodáme len, že diskové brány Rubin 10 získali cenu „Stroj roka“ v kategórii obrábanie pôdy!

Lemken Diamant 16

Na výstavnej ploche firmy Lemken samozrejme nemohli chýbať také stroje, ako sejačka Solitaire 25, sejačka na presný výsev Azurit 9 či diskové brány určené k hlbokému spracovaniu pôdy až do 30cm a zapraveniu veľkého množstva rastlinných zvyškov – Rubin 12.

Lemken na výstave predstavil aj holandskú značku Steketee, ktorá od minulého roku patrí pod túto nemeckú firmu. Steketee sa zameriava na stroje pre starostlivosť o plodiny a ničenie burín mechanickým spôsobom s využitím kamerových systémov – plečky, kultivátory. Aj firma Lemken sa snaží ekologicky pristupovať k životnému prostrediu, takže mechanické ničenie burín je tou cestou, ako znížiť podiel využívania chémie v poľnohospodárstve.

Steketee v stánku Lemken

Talianska firma Faresin, ktorú zastupujeme na Slovenskom trhu, sa prezentovala na tohtoročnej výstave v Paríži novou radou kŕmnych vozov Leader PF – či už vo verzii samochodnej respektíve závesnej.

Samozrejme, firma Faresin produkuje naďalej aj staršie rady závesných kŕmnych vozov a tiež stacionárne miešacie vozy.

Ani v Paríži nemohla chýbať ekologická novinka firmy, ktorú predstavila už na jeseň na výstave v EIMA v Taliansku – plne elekrický teleskopický manipulátor – Faresin 6,26 Full Electric.

Faresin 6,26 Full Electric

Francúzska firma Pichon Industries, ktorú zastupujeme na našom území, prešla na prelome rokov ťažkým obdobím. Z ekonomických dôvodov prešla pod firmu Samson Group. Jej výrobný program však z hľadiska cisterien, rozmetadieľ hnoja a strojov na spracovanie močovky zostal bez zmeny.

Naša návšteva a aj celá výstava SIMA v Paríži sa už skončila. Priaznivci poľnohospodárskych strojov sa majú však na čo tešiť aj v našich končinách. Už koncom tohto mesiaca sa v Nitre uskutoční 7. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej výstavy AGROSALÓN. Tešíme sa na vás v hale F, hneď pri vstupnej bráne.

p.Aleš Novák, riaditeľ ANJA AGROTECHNIK, s.r.o.