Výstava AGRITECHNICA 2017 – HANNOVER

Od 12. do 18. novembra sa v Hannoveri konal najväčší svetový veľtrh poľnohospodárskej techniky „Agritechnica“. Na tomto sedemdňovom veľtrhu vystavovalo 2803 vystavovateľov, pričom ich expozície navštívilo viac ako 450 000 návštevníkov.
Aj my sme tento rok navštívili expozície našich obchodných partnerov NEW HOLLAND, LEMKEN, SMS CZ Rokycany, PICHON a FARESIN s cieľom dozvedieť sa viac o ich pripravovaných novinkách.

Expozícia NEW HOLLAND

New Holland predstavil veľmi zaujímavú expozíciu s prierezom celého sortimentu. Vidieť sme mohli traktory v rozmedzí od 60 do 435 k, nové kombajny, samojazdnú rezačku a zberacie lisy.
V oblasti traktorov prišiel New Holland s novými modelmi, ktoré doplňujú súčasný sortiment. Významným míľnikom bolo predstavenie nového typu mechanickej prevodovky Dynamic Command, s rozsahom 24 rýchlostí pre oba smery jazdy, za ktorú si vyslúžil aj striebornú medailu i ocenenie stroj roka 2018. Oceneným sa stal traktor New Holland T6.175 Dynamic Command.
Inovovaná bola tiež modelová rada T7. New Holland po roku na veľtrhu Agritechnica predstavil traktory T7 s dlhým rázvorom znovu v prepracovanej podobe. Hlavnou zmenou je nová odpružená predná náprava, ktorá umožňuje obsluhe jazdu vyššej rýchlosti. Fungovanie odpruženia má výrazný vplyv na pohodlie vodiča v kabíne a na ťahový výkon na poli.

Na veľtrhu Agritechnica boli tiež predstavené nové kombajny s ešte vyššou výkonnosťou. Pre rok 2018 prichádza New Holland s novou radou CR Revelation. Dôsledkom inovácie bolo dosiahnutie ďalšieho zvýšenia kvality zrna, zdokonalenie managementu slamy a pliev a zvýšenie už bez tak značnej kapacity o ďalších desať percent.
Ďalším zaujímavým exponátom New Hollandu bola nová samojazdná rezačka FR920 Forage Cruiser. Ide o nový najvýkonnejší typ výrobcu. Stroj je poháňaný novým motorom V20 od sesterského výrobcu FPT Industrial s výkonom 911 k, pričom jeho točivý moment dosahuje až 4095 Nm.

Firma LEMKEN a jej inovovácie

Aj firma LEMKEN prišla na veľtrhu s inováciami techniky pre spracovanie pôdy, siatie, ochranu rastlín a predstavila aj novinky. K nim patrí modernizovaná modelová rada polonesených pluhov Diamant 11. Tieto pluhy majú čo to ponúknuť. Je to predovšetkým systém OptiLine, ktorý dovoľuje nastavenie ťahovej línie priamo z kabíny traktoru. V expozícii firmy LEMKEN bola predstavená aj inovácia pri tanierových podmietačoch Heliodor. Novinkou je slamová prútová brána namontovaná pred prvou radou tanierov. Toto zariadenie dokáže pri prejazde po pozemku spracovať a rovnomerne zapracovať zhluky slamy.

Novinky od firmy PICHON

Francúzsky výrobca PICHON, jeden z leadrov európskych výrobcov predstavil vo svojej expozícii sortiment cisterien, rozmetadiel , kĺbových nakladačov a návesov PICHON. Firma PICHON prichádza na trh s novými radami rozmetadiel, s nižším ťažiskom, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre horské oblasti. O návesy firma PICHON rozšírila svoje portfólio začiatkom roka 2017. V ponuke sú návesy od 8 do 24 t s dvomi respektíve s tromi nápravami.

Prezentácia strojov SMS CZ Rokycany

Ani náš obchodný partner poločnosť SMS CZ s.r.o. nechýbal na tejto najväčšej výstave. Na veľkej výstavnej ploche bolo možné obdivovať pestrú paletu strojov naprieč celým ich sortimentom.