Už túto jar vám firma  LEMKEN v spolupráci s firmou Vogelsang ponúkajú stroj na nízkostratové zapravovanie a rozdistribuovanie tekutých organických hnojív, ako je napríklad močovka.

Kombináciou skvelých, rokmi praxe overených podmietacích diskov Heliodor 9 a presného aplikátora DosiMat DMX je vytvorený nástroj, ktorý každý poľnohospodár, najmä teraz v čase rapídne sa zvyšujúcich cien minerálnych hnojív, veľmi ocení. Živiny uložené vo vlastnom hnoji sú neoceniteľné, pričom ich precíznou alikáciou a okamžitým zapravením prichádza k minimalizácii strát dusíka a výraznému zvýšeniu živín v pôde.

Stroje sú nadimenzované tak, že dokážu pokryť všetky potreby ich užívateľov. Záber zapravovača je od 4 až do 7m (4, 4.5, 5, 6 a 7m) pričom môže to byť v nesennej verzii (Heliodor 9 K), ale aj v závesnej verzii (Heliodor 9 KA). Tak ako sú užívatelia strojov LEMKEN zvyklí, diskovú sekciu je možné doplniť rôznymi typmi utláčacích a rovnacích valcov (nesená verzia 10 typov valcov a závesná až 16 rôznych valcov) .

Kal sa z cisterny privádza hadicou do hlavy rozdelovača zariadenia DosiMat zhora, kde sa vnútri zariadenia homogenizuje, následne sa s rotorom so vstavanými nožmi rozrežú všetky cudzie látky ako aj zabudnuté špagáty. Následne je takto pripravená hmota rozdelená do jednotlivých hadíc končiacich u jednotlivých diskov prvej rady tanierov Heliodora.

Takto je homogenizovaný kal vstrekovaný do pôdy a okamžite zapravovaný druhou radou diskov a utužovacích valcov.

Stroj je možné bezproblémov agregovať z akýmkoľvek ťahačom, prípadne cisternou vybavených trojbodovým úchytom.

Táto novinka je samozrejme aj v našej ponuke firmy ANJA AGROTECHNIK, s.r.o.