Minulý rok predstavil New Holland svoju novú vlajkovú loď a to inovovaný traktor T7 Heavy Duty ( 290 až 315 k).

Zmeny nastali najmä v priestore pre obsluhu stroja. Moderný, technikou prešpikovaný kokpit vodiča je dominantným prvkom tejto zmeny. Nová kabína Horizon Ultra s novou generáciou PLM Intelligence so zameraním na poľnohospodárstvo 4.0 je výrazným krokom k využívaniu moderných technológií. Prvkom, ktorý aktuálnu verziu tejto kabíny výrazne odlišuje od konkurencie, je umiestnenie menšieho prehľadného displeju priamo v strede volantu.

Obsluhe stroja výrazne uľahčí prácu aj veľký 30l odkladací priestor za svojím sedadlom (napr. pre batožinu pracovníka pri presune za prácou v službách) a tiež 12l chladený box pod sedadlom spolujazdca. Štandardom je veľký počet odkladacích miest a schránok, napríklad tá za spolujazdcom je aj s USB portom na dobíjanie telefónu a sieťovou zásuvkou. Nová kabína patrí len s 66dBA k najtichším na trhu.

Prepracovaná lakťová opierka SideWinder Ultra s novým 12palcovým IntelliView displejom veľmi uľahčuje obsluhu stroja aj v najnáročnejších podmienkach. Všetky ovládacie prvky má takto obsluha na dosah svojej pravej ruky. Opierku si môžeme nastaviť vo viacerých smeroch.

Samozrejmosťou je odpružené a odvetrané sedadlo vodiča, pracovné LED osvetlenie stroja, možnosť využitia kamerového systému na sledovanie okolia 360 stupňov a plná konektivita.

Nový systém PLM Intelligence, ktorý bude postupne integrovaný do všetkých strojov New Holland, je charakterizovaný štyrmi myšlienkami – otvorený prístup, stále pripojenie, inteligentné funkcie a stála podpora. Je tu použitá technológia ISOBUS CLASS III, stále pripojenie MyPLMConnect a rozhranie API pre zdieľanie nastavení a analýzu dát so servisom. Všetko je jednoducho ovládané monitorom v tvare tabletu.

Nová T7 HD má všetky známe funkcie na ovládanie stroja ako napr. HTS II pre prácu na úvratí, avšak vylepšenú o INTELLITURN funkciu pre ešte jednoduchšie a úspornejšie otáčanie pri jazde na pôde. CUSTOMSTEER je zasa funkcia na variabilné nastavenie otáčok volantu a kolies na prednej náprave, keď sa napríklad so strojom neustále točíte v malom priestore, zníži sa počet otáčok volantu voči plnému vytočeniu nápravy.

Pohon stroja zabezpečuje upravený koncernový motor FTP Industrial ECOBlue HI-eSCR 2 Stage V NEF, motor s maximálnym výkonom 313 konských síl a maximálny krútiaci moment je už pri 1400 ot/min.

Motor je bez EGR ventilu, teda spätnej recyklácie plynov, takže saje len čistý vzduch, čím neprichádza k zanášaniu jednotlivých častí motora. Pohonná jednotka môže byť vybavený výfukovou brzdou a reverznou funkciou ventilátora.

K vysokej pracovnej výkonnosti prispieva aj veľká palivová nádrž s objemom až 630l a predĺžený servisný interval motora na 750 Mth a prevodovky na 1500 Mth.

MyPLM®Connect Vám umožňuje sledovať stroj v reálnom čase práce z kancelárie resp. cez mobil. S týmto balíkom dokážete úplne monitorovať a riadiť jednotlivé funkcie stroja.

Výpočet funkcií a zmien na tomto stroji vôbec nie je ešte kompletný. Najlepšie však bude si tento stroj prísť „ohmatať“ priamo k svojmu predajcovi.

zdroj a foto: newholland.com a newt7hd.com