Nová generácia diskových brán Rubin 10 od firmy Lemken

Rubin 10 je výborná voľba, keď ide o plytkú a celoplošnú podmietku. Vďaka symetrickému usporiadaniu vydutých ozubených tanierov, dokáže intenzívne a homogénne premiešať rastlinné zvyšky s pôdou aj pri vysokých pracovných rýchlostiach.

Najvýraznejšou inováciou týchto diskových brán je nové usporiadanie diskov na oboch stranách stroja. Disky sú usporiadané tak, aby vytvárali symetrické sily na oboch stranách stroja. Tri centrálne kotúče boli posunuté pozdĺž osy, čo by malo zaistiť priamy chod stroja bez bočných ťahov. Toto patentované riešenie optimalizuje tok pôdy a výsledkom je rovnomerná kultivácia po celom pracovnom zábere stroja. V kombinácii so systémom navádzania GPS Rubin 10 spracováva pôdu ďaleko presnejšie. Vzdialenosť diskov je 12,5 centimetra. Ťahané verzie Rubinu 10 je možné vybaviť i prednou lištou, ktorá sa automaticky zdvihne v prípade, kedy sa pred ňou hromadí veľké množstvo slamy.

Rubin 10 je štandardne vybavený tvrdými diskami DuraMaxx o priemere 645 mm. Každý disk Rubinu 10 je vybavený ochranou proti preťaženiu. Tieto disky majú o 30% dlhšiu životnosť oproti bežným diskom.

Rubin 10 je k dispozícii i s oporným transportným kolesom. Všetko je založené na čisto mechanickom systéme, nie je nutné dodatočný hydraulický ventil. Všetky sklopné verzie Rubin 10 sú štandardne vybavené hydraulickým nastavením hĺbky. Rubin 10 je k dispozícii v pracovnej šírke 2,5 až 7 metrov.

Výhody Rubin 10