TELESKOPICKÉ MANIPULÁTORY TH

TELESKOPICKÉ MANIPULÁTORY TH   Teleskopické manipulátory TH sa delia na dve skupiny: kompaktné a povedzme štandardné manipulátory. Číslovka pred bodkou udáva dosah ramena, číslovka za bodkou […]

TELESKOPICKÉ MANIPULÁTORY TH

 

Teleskopické manipulátory TH sa delia na dve skupiny: kompaktné a povedzme štandardné manipulátory. Číslovka pred bodkou udáva dosah ramena, číslovka za bodkou potom zdvíhaciu kapacitu v stovkách kíl.

 

Teleskopické manipulátory sú určené pre manipuláciu. Neuvádza sa pri nich na rozdiel od nakladačov vylamovacia sila (nájazd do pevnej hromady), pretože na taký typ práce nie sú určené. Ideálne sa tak hodia na manipuláciu so sypkým materiálom, ktorý nie je potrebné rozpájať, ako sú komodity, hnojivo, piesok a samozrejme na ukladanie paletovaných produktov alebo vo vacoch uloženého zbožia, balíkov a pod. Na manipuláciu s hnojom a prácu v silážnej jame sa lepšie hodia nakladače radu W.

 

Úplne nová séria teleskopických manipulátorov TH so zdvihovou kapacitou od 3,2 tony do 4,2 tony a výškou zdvihu od 6,1 metra do 9,1 metra. Úplne nová séria teleskopických manipulátorov TH bola špeciálne navrhnutá pre poľnohospodárov a poskytuje vynikajúcu zdvihovú kapacitu a dosah pri neprekonateľnom výhľade a komforte obsluhy. Táto nová séria je výhradne produktom New Holland a vyrába sa v divízii výroby stavebných strojov v meste Lecce. Túto novú sériu tvorý týchto 5 základných modelov: TH6.36, TH7.32, TH7.37, TH7.42, TH9.35. Podľa stupňa výbavy ponúka séria TH až 13 verzií manipulátorov.

Pri modelovej rade TH sú v ponuke 3 základné stupne výbavy:  Standart – pre malých farmárov a chovateľov, Plus – pre každodennú prácu na družstvách, Elite – pre veľké podniky a službárov.

Manipulátory TH sú vybavené 4,5 litrovými turbo motormi so vstrekovaním common rail, spĺňajúcimi emisné normy Tier V s výkonom motora 133 koní resp. pri modeloch Elite 146 koní. Pre splnenie emisnej mormy Tier V bola použitá technológia Hi-SCR, vďaka čomu sú motory veľmi živé a súčasne mimoriadne úsporné. Motor je uložený, na rozdiel od konkurencie, pozdĺžne na boku stroja, čím umožňuje priamy zjednodušený pohon do prevodovky a lepšiu prístupnosť. Objem palivovej nádrže je 140 litrov a objem nádrže na AD Blue je 27 litrov. Na prianie môže byť manipulátor vybavený reverzom vrtule chladiča.

Uloženie prevodovky je patentované firmou New Holland a jedná sa o veľmi jednoduchú koncepciu priameho spojenia prevodovky s motorom v jeho prednej časti. Týmto došlo k zníženiu počtu ozubených kolies a následne aj k zníženiu strát vo výkone. Prevodovka je tvarovaná tak, aby bola umiestnená medzi predným a zadným kardánom, tieto kardány súčasne spojuje, čím je dosiahnuté, že sú kardány v jednej línii. “Novinkou” sú prevodovky s elektronickou moduláciou, čo zabezpečí kvalitnejšie radenie, všetkých stupňov plne pod zaťažením. Všetky modely sú vybavené prevodovkou PowerShift 6×3, pri ktorej obsluha radí stupne 1 až 4 manuálne, avšak pri zaradení 4 stupňa sa aktivuje automatika, ktorá sama vyberá najvhodnejší stupeň medzi 4-6. Tento systém zvyšuje pohodu pri práci a znižuje spotrebu paliva pri preprave. Max. prepravná rýchlosť je pri všetkých modeloch 40 km/hod, po zaradení 3 stupňa sa automaticky zablokuje natáčanie zadnej nápravy v priamom smere.

Manipulátor má pohon 4×4 s možnosťou natáčania kolies: len predné, predné a zadné a krabí chod. Prepínanie medzi jednotlivými typmi natáčania je manuálne po vyrovnaní kolies alebo automatické pri modeloch Elite. Predná a zadná náprava je vybavená samosvorným diferenciálom. Polomer otáčania je uspokojivých 3,9 metra. Okrem štandartných pneumatík s rozmerom 460/70R24 sú pre túto novú modelovú radu dostupné aj pneumatiky s rozmerom 500/70R24.

Zdvihová kapacita manipulátorov LM sa pohybuje od 3,2 tony do 4,2 tony a výška zdvihu od 6,1 metra do 9,1 metra (prvé číslo označenia manipulátora udáva jeho max. dosah a ďalšie dva čísla jeho max. zdvihovú kapacitu). Teleskopické rameno môže byť súčasne vysúvané aj zdvíhané, čo sa priaznivo odrazí vo zvýšenej produktivite práce. Riadiace ventily sú umiestnené v monobloku. Prepracovaný bol systém úchytu náradia a uhol vyklápania dosahuje  142 stupňov, vďaka čomu je lopata bezproblémov vyprázdnená aj od veľmi lepivých materiálov. Odpruženie ramena je dostupné pre všetky modely. Pre rok 2024 bol odstránený  kompezačný valec a jeho funkciu samonivelácie preberá ocenený elektrohydraulický systém, ktorý pracuje s dvoma uhlovými snímačmi, ktoré poskytujú riadiacej jednotke informácie v reálnom čase, ktorá následne riadi prietok oleja do preklápacieho valca.

Všetky modely  používajú axiálne čerpadlo so snímaním záťaže s výtlakom 140 l/min a na ovládanie multifunkčný Joystick, ktorý riadi proporcionálne ventily v monobloku. Tým sa dosiahne ľahký a presný pohyb ramena. Pre rok 2024 dostanú modely Elite nové axiálne čerpadlo s výkonom 160 l/min, čím sa skráti o 25% čas potrebný na dvíhanie a spúšťanie ramena.

Veľká výrazne vynovená presklenná klimatizovaná kabína umožňuje obsluhe teleskopického manipulátora vynikajúci výhľad na stroj a jednotlivé pracovné operácie /vďaka nízko položenému ramenu aj na pravú stranu stroja/. Joystick ovládania hydrauliky umožňuje okrem ovládania funkcii ramena aj radenie rýchlostí. Pri výbave Elite je joystick umiestnený priamo na nastavitelnej loketnej opierke a umožňuje aj ovládanie reverzácie stroja, ktoré je pri ostatných modeloch umiestnené vľavo pod volantom.

Novinkou pre rok 2024 je prístrojová doska tvorená integrovavým 7″ LCD displejom s ovládaním cez klávesnicu zabudovanú v loketnej opierke. Na displej môže byť pripojená zadná cúvacia kamera. Pomocou ovládacieho displeja a joysticku je možné prispôsobiť rýchlosť vysúvania/vykladania a frekvenciu trasenia. Novinkou je funkcia automatického návratu do polohy, ktorá umožňuje vodičovi nastaviť dve vopred určené cieľové polohy ramena pre cykly zdvíhania/spúšťania, sklápania/preklápania a vysúvania/zasúvania ramena. Obsluha manipulátora si môže zvoliť rôzne prevádzkové režimy (prepravný, manipulačný, nakladací), ktoré maximalizujú produktivitu a efektivitu práce. Medzi ďalšie voliteľné nastavenie patrý: ostrosť reverzácie (3 stupne) a citlivosť Joysticku (dlhé pomalé pohyby alebo krátke a rýchle).

 

Osvetlenie je zabezpečené výkonnými LED svetlami podľa stupňa výbavy. Sedadlo je pri výbave Plus a Elite odpružené vzduchom a pri výbave Elite aj vyhrievané.

Manipulátor LM ponúka možnosť širokého výberu prídavného zariadenia pre nakladanie obilia, vyhrnovania hnoja, manipuláciu s balíkmi, nakladania paliet, manipuláciu s drevnou guľatinou a pod. Rozloženie hmotnosti v priečnom smere je 40:60. Voliteľnou výbavou je automatické centrálne mazanie, cúvacia kamera, vzduchové brzdy pre príves.

Zaujala Vás táto ponuka? Kontaktujte nás cez formulár.

  Odoslaním vyplneného formulára súhlasíte so spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených vo formulári v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 zo dňa 27. apríla 2016 pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov, ďalej len „GDPR“ – z anglického General Data Protection Regulation), a tiež v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Súhlas dávate spoločnosti ANJA AGROTECHNIK, S.R.O., Hlavná Paderovce 103/101, 919 30 Jaslovské Bohunice pre účely vybavenia požiadavky zaslanej vo formulári. Súhlas je daný na dobu neurčitú a je možné ho kedykoľvek písomne odvolať zaslaním žiadosti na e-mailovú adresu info@anjaagrotechnik.sk.

  OBCHODNÝ ZÁSTUPCA

  Čo bude náplň práce?

  • Zodpovednosť za predaj poľnohospodárkych techniky na slovenskom trhu.
  • Vyhľadávanie obchodných príležitostí a spracovanie ponúk
  • Spolupráca a pomoc pri marketingových aktivitách ako výstavy a prezentácie
  • Priamy kontakt so zákazníkom – predanie a uvedenie techniky do provozu, poradenstvo
  • Aktívny rozvoj obchodných aktivít a obchodných sieti
  • Sledovanie vývoja, trendov, noviniek, konkurencie

  Načo sa môžete tešiť?

  • Príjemné prostredie v areáli firmy
  • Kuchyňka vybavená kávovarom s čerstvo namletou kávou, chladničkou
  • Podpora marketingového tímu
  • Firemné vozidlo a mobil
  • Provízny systém odmeňovania

  Čo očakávame?

  • Aktívnosť, sebestačnosť a zodpovednosť
  • Vzdelanie v obore poľnohospodárstva 
   Stredoškolské s maturitou
   nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
   vysokoškolské I. stupňa
  • Anglicky a nemecký jazyk (A2 - začiatočník)
  • Znalosti z poľnohospodárstva a techniky
  • Ovládanie Microsoft Office
  • Vodičký preukaz typu B
  • Prax v obore výhodou

  A to hlavné?

  • Miesto výkonu práce
   Jaslovské Bohunice-Paderovce
  • Pracovný pomer
   Plný úväzok
  • Mzdové podmienky (brutto)
   Od 1 200 EUR/mesiac + výkonostné odmeny

   Pripojte životopis*

   Odoslaním vyplneného formulára súhlasíte so spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených vo formulári v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 zo dňa 27. apríla 2016 pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov, ďalej len „GDPR“ – z anglického General Data Protection Regulation), a tiež v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Súhlas dávate spoločnosti ANJA AGROTECHNIK, S.R.O., Hlavná Paderovce 103/101, 919 30 Jaslovské Bohunice pre účely vybavenia požiadavky zaslanej vo formulári. Súhlas je daný na dobu neurčitú a je možné ho kedykoľvek písomne odvolať zaslaním žiadosti na e-mailovú adresu info@anjaagrotechnik.sk.

   SERVISNÝ TECHNIK

   Čo bude náplň práce?

   • Servis a opravy poľnohospodárskych strojov
   • Diagnostika a opravy elektronických závad a navigácii
   • Záručný a pozáručný servis aj formou výjazdov k zákazníkovi
   • Predpredajná príprava strojov

   Na čo sa môžete tešiť?

   • Príjemné prostredie v areáli firmy
   • Špičkovo vybavá dielňa so skladom náhradných dielov
   • Kuchyňka vybavená kávovarom s čerstvo namletou kávou, chladničkou
   • Šatne a sprchy
   • Firemné vozidlo na výjazdy
   • Provízny systém odmeňovania

   Čo očakávame?

   • Aktívnosť, sebestačnosť a zodpovednosť
   • Vzdelanie v obore mechanik
   • Vodičský preukaz typu B
   • Vhodná aj pre absolventov, prax výhodou

   A to hlavné?

   • Miesto výkonu práce
    Jaslovské Bohunice-Paderovce
   • Pracovný pomer
    Plný úväzok
   • Mzdové podmienky (brutto)
    Od 1 200 EUR/mesiac + výkonostné odmeny

   Je to tá pravá práca pre Vás?
   Kontaktujte nás!

    Pripojte životopis*

    Odoslaním vyplneného formulára súhlasíte so spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených vo formulári v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 zo dňa 27. apríla 2016 pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov, ďalej len „GDPR“ – z anglického General Data Protection Regulation), a tiež v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Súhlas dávate spoločnosti ANJA AGROTECHNIK, S.R.O., Hlavná Paderovce 103/101, 919 30 Jaslovské Bohunice pre účely vybavenia požiadavky zaslanej vo formulári. Súhlas je daný na dobu neurčitú a je možné ho kedykoľvek písomne odvolať zaslaním žiadosti na e-mailovú adresu info@anjaagrotechnik.sk.

    REFERENT SKLADU

    Čo bude náplň práce?

    • Predaj náhradných dielov pre poľnohospodárske stroje
    • Objednávanie, príjem, výdaj tovaru (fyzicky, účtovný)

    Načo sa môžete tešiť?

    • Príjemné prostredie v areáli firmy
    • Kuchyňka vybavená kávovarom s čerstvo namletou kávou, chladničkou
    • Šatne a sprchy
    • Firemné auto
    • Provízny systém odmeňovania

    Čo očakávame?

    • Aktívnosť, sebestačnosť a zodpovednosť
    • Komunikatívnosť
    • Vzdelanie v obore poľnohospodárstva 
     Stredoškolské s maturitou
     nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
    • Anglicky a nemecký jazyk (A2 - začiatočník)
    • Znalosti skladového hospodárstva
    • Ovládanie Microsoft Office
    • Vodičký preukaz typu B
    • 2 ročná prax v obore

    A to hlavné?

    • Miesto výkonu práce
     Jaslovské Bohunice-Paderovce
    • Pracovný pomer
     Plný úväzok
    • Mzdové podmienky (brutto)
     Od 1 200 EUR/mesiac + výkonostné odmeny

    Je to tá pravá práca pre Vás?
    Kontaktujte nás!

     Pripojte životopis*

     Odoslaním vyplneného formulára súhlasíte so spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených vo formulári v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 zo dňa 27. apríla 2016 pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov, ďalej len „GDPR“ – z anglického General Data Protection Regulation), a tiež v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Súhlas dávate spoločnosti ANJA AGROTECHNIK, S.R.O., Hlavná Paderovce 103/101, 919 30 Jaslovské Bohunice pre účely vybavenia požiadavky zaslanej vo formulári. Súhlas je daný na dobu neurčitú a je možné ho kedykoľvek písomne odvolať zaslaním žiadosti na e-mailovú adresu info@anjaagrotechnik.sk.