Jednou z posledných noviniek firmy LEMKEN je aj tento, svojou koncepciou zaujímavý a na našom trhu ojedinelý stroj, a to kombinovaný kyprič KORALIN 9.

 

Stroj pre ekologické aj klasické poľnohospodárstvo. Nižšie zrážky v posledných rokoch a s tým súvisiace suché podmienky si vyžadujú dôkladne pracovať s vlahou v pôde. Ihneď po zbere musí byť vytvorený základ pre optimálny vývoj následnej plodiny. Čoraz dôležitejšie je uvoľniť celý povrch s čo najmenšou pracovnou hĺbkou a prerušiť tak kapilárne pôsobenie. Chráni to vodnú rovnováhu a šetrí tak pôdnu vodu pre následné plodiny. Zároveň sa musí uvoľniť pôda vrátane zvyškov po zbere, aby rovnomerne vzklíčil výdrol a semená buriny. Konvenčné plytké kultivátory so šípovými radličkami „husej nohy“ prenikajú do pôdy zle, najmä v suchých podmienkach, a rýchlo sa opotrebovávajú.

Koralin 9 od spoločnosti LEMKEN však spracuje pôdu radličkami až po narušení diskami. Pred horizontálne umiestnenými plytkými šípovými radlicami sú dva rady vertikálne pracujúcich diskov Heliodor 9, priemeru 510 mm, ktoré rozrušujú pôdu a režú organické zvyšky. To umožňuje hrotovej časti s radličkami DeltaCut ľahšie preniknúť do pôdy a trvale pracovať bez zanesenia. Radlice sa opotrebovávajú menej rýchlo a poskytujú trikrát dlhšiu životnosť. Každý disk je non-stop istený listovou pružinou.

Radlice DeltaCut sú široké 38 centimetrov sú usporiadané symetricky v troch radoch s rozstupom 30 centimetrov a každé sa prekrýva o 2,5 až 4 centimetra. Sú pripevnené k hlavnému rámu pomocou pružného preťažovacieho prvku. Tým je zaistená potrebná bočná a výšková stabilita, aby mohli trvale pracovať po celej ploche a v pracovných hĺbkach od 2 až 10 centimetrov vodorovne podrezali korene strniska, výdrolu alebo buriny.

To znamená, že Koralin 9 je ideálne vhodný na opakované ploché podrezávanie s mierne zväčšenou pracovnou hĺbkou. Pre dlhšiu životnosť existujú čepele opatrené karbidom, čo znižuje náklady na opotrebenie a intervaly údržby na minimum počas hlavnej sezóny. Hĺbkové vedenie hybridného kultivátora sa vykonáva s absolútnou presnosťou pomocou piatich oporných kolies. Preto môže byť  zadný valec nahradený viacradovými prstovými bránami.

Presná pracovná hĺbka stroja sa udržuje pomocou polonesených oporných kolies – je to nový koncept vedenia stroja, prvý raz má LEMKEN použité nastavenie hĺbky od kolies.

 

Samozrejmosťou je plynulé hydraulické nastavenie stroja, pričom hĺbky práce jednotlivých sekcií – diskovej a radličkovej sa nastavujú samostatne.

 

Ak máte záujem o tento zaujímavý stroj, prípadne si ho chcete aspoň pozrieť staticky, či pri práci, kontaktujte našich obchodných zástupcov, určite sa dohodneme .)